Tenisový blog

Tenisové loptičky, tých teda je...

Tenisové loptičky, tých teda je...

Kde som bola diéta, hrávali sme so "šupkami", vyradenými loptičkami od závodných hráčov, bol to taký zlepenec rôznych značiek a tiež rôznej tvrdosti.. Neskôr, kde strýko trénoval Juditu Wiener ( bývalú 12tu hráčku sveta), posielala nám loptičky z jej tréningov, pretože tie loptičky boli nove, na začiatku tréningu otvorili nove pixel, ale tiež i v priebehu tréningu, pretože počas profi zápasov sa loptičky tiež menia, takže sme hrávali s novými, luxus..

Voľakedy prišiel tréner na kurt s jedným košíkom lôpt, dnes chodí " nabalený, ovešaný".. pretože pre detské kategórie dnes, je niekoľko druhov loptičiek: penové, zväčšene, zmäkčene o 50%, o 25%..

Dnešné deti majú loptičky pekne rozdelene, aby mohli čo najskôr hrať, vlastnosti týchto loptičiek im umožňujú stíhať sa k lopte dobre postaviť, mat ju pod kontrolou, majú viac času.. Je to veľmi dobra pomôcka, avšak ako s každou pomocou, netreba ju využívať moc dlho, lebo sa môže spohodlniť, stratiť rýchlu reakciu, mrzkosť, rýchlosť.. Deti sa potešia, kde im vymeníte loptičky za tvrdšie a tvrdšie, vnímajú to ako postup do ďalšieho levelu.. Občas však zaradím i cvičenie so všetkými druhmi lôpt, pomiešam ich, aby každá inak skákala a deti museli reagovať podlá loptičky aká letí...

Vyber loptičky, i tenisovej rakety, vzdialenosti z ktorej na kurte diéta hra.. i to sú pomôcky, treba len dohliadnuť aby naozaj pomáhali..

Galéria

wilson
grand-sport